16-08-2017
Groei economie dit jaar voor eerst sinds crisis boven 3 procent
De Nederlandse economie groeit dit jaar stevig door en komt naar verwachting uit op 3,3 procent. In 2018 groeit het bruto binnenlands product (bbp) met 2,5 procent.
Dat staat in de woensdag gepubliceerde concept Macro Economische Verkenning, een raming van het Centraal Planbureau (CPB).
Het is voor het eerst sinds het uitbreken van de crisis in 2007 dat de economische groei boven de 3 procent uitkomt. Er is geen enkele instantie die zo’n hoog groeicijfer raamt.
In de CPB-raming voor 2017 zijn de groeicijfers van de eveneens woensdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over het tweede kwartaal meegenomen. Het statistiekbureau spreekt van een "uitzonderlijk" sterke groei van het bbp dankzij onder andere meer uitgaven van huishoudens. Het is het dertiende kwartaal op rij dat de economie in de lift zit.
De groeiende economie is ook terug te zien in de dalende werkloosheid. Voor dit jaar verwacht het CPB dat 4,9 procent van de beroepsbevolking werkloos thuis zit, voor volgend jaar daalt dat verder naar 4,3 procent.
Bron : Nu.nl